KevinSmartMan KevinSmartMan
  • 21-01-2017
  • Mathematics
contestada

A four line classified costs $28 for a week. Each additional line costs $10.50. What is the weekly cost of a 12-line ad?

Respuesta :

Kurohanico
Kurohanico Kurohanico
  • 21-01-2017
28 + 10.50 (8)= 112 :)
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following sets of words can be used to describe the outputs of photosynthesis?
The monomers of nucleic acids consist of a phosphate group a five-carbon sugar and a
what is galileo, Copernicus, and Kepler? is it complete subject, simple subject, or compound subject
_______ are unprocessed facts that a computer feeds on. A. Data B. Units C. Outputs D. Inputs
What types of specimens were you able to view under each of the microscopes in the microscope activity? How did the specimen views differ?
Point A is located at (0,4),and point C is located at (-3,5).Find the x value for point B that 1/4 the distance from point A to point C. A)-0.25 B)-0.5 C)-0.75
U.S. foreign aid includes all of the following programs EXCEPT _____. A.humanitarian aid B.military assistance C.Cycle of Dependency grants D.development aid
what is food? what is it
The theory of plate tectonics was widely accepted by the early 1900s. a. true b. false
Need help on number six