Gigipink2006
Gigipink2006 Gigipink2006
  • 19-03-2022
  • Mathematics
contestada

Please help me with this.​

Please help me with this class=

Respuesta :

aymankp01
aymankp01 aymankp01
  • 19-03-2022

Answer:

i guess there is no difference even if u bought two 10 inch pizza which would totally cost $22 and one 20 inch pizza which is also $22.....

I guess the only problem would be you had to two pizza for the first where as for the second one u would hold one which would be easier....

Step-by-step explanation:

Hope it helps!!!

Answer Link

Otras preguntas

What is the suicide provision designed to do?
How is a pure substance different from a mixture? A. Pure substances cannot be separated by physical means. B. Mixtures cannot be separated by physical means. C
What does a forensic anthropologist do?
The strongest criticism of the Constitution once written was
Fatima plans to spend at least $15 and at most $20 dollars on sketch pads and pencils. If she buys 2 sketchpads, how many pemcils can she buy while staying in h
Do lincoln’s Stipulations for readmission to the union suggest a lenient or a strict standard for the south?
How does sport tourism increase employment opportunities suggest five ways?
How do cartographers Show elevation?? A.)Color B.)Compass Rose C.) Labels D.)Locator Globe
what's 12+ 4X when X= 1 1/2
the forth term of an arithmetic seaquence is 19 and the fifth term is 13 . what is the third term