jullicediaz8
jullicediaz8
20-03-2022
Mathematics
contestada
8 apples cost $1.44 how mucho is 1 cost
Respuesta :
Intriguing456
Intriguing456
20-03-2022
Answer:
$0.18
Step-by-step explanation:
apple(s) : price
8 : $1.44
4 : $0.72
2 : $0.36
1 : $0.18
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 11+ )
Otras preguntas
The graph of which function will have a maximum and a y-intercept of 4? a. f(x) = 4x2 + 6x – 1 b. f(x) = –4x2 + 8x + 5 c. f(x) = –x2 + 2x + 4 d. f(x) = x2 + 4x
Which of the following is not a subset of {1, 2, 3}? Ø {0} {1, 2, 3}
Which part of the plot structure is represented by the highest point on the plot diagram? a. exposition b. rising action c. climax d. resolution
Find the value of x.
How does the neuroendocrine system maintain homeostasis in the body? A.Neuroendocrines activate the somatic response and the sympathetic response. B.Neurons onl
Which of the following statements about human reproduction is true? a) Mitosis in males is also known as spermatogenesis. b) Sperm and ova are zygotes. c)
Studies show that babies who have their needs met quickly when they cry are more likely to what?
Alan is paying a dinner check but he was not sure how much he should tip for his bill of $27 and thirty-eight. if a standard tip is a 15% tip is standard about
Electrons and protons jump out of molecules when exposed to a. visible light. b. ultraviolet light. c. x-rays. d. sunlight.
Describe what John Locke meant when he spoke of a social contract that exists between rulers and the people they govern. (It's not an essay, or a paragraph, ple