tooters84 tooters84
  • 19-04-2022
  • Mathematics
contestada

Five candy bars cost $6.57. The cost of each candy bar is the same. What is the cost of each candy bar rounded to the nearest cent

Respuesta :

Scabbers
Scabbers Scabbers
  • 19-04-2022

total price : amount = individual price

6.57:5=1.31

Answer Link

Otras preguntas

I need the answer to the problem
What are two government policies thoreau most objects to?
What does the roadmender tell monsieur defarge?
Why does paris attack romeo at the capulet's’ tomb?
The best estimate of 32% of 76 would be 24.32
Simplify 3 - (2 - 8). -1 9 -7 7
Charles rode 15 miles on his bicycle in 2.5 hours . barb rode her bicycle 8 miles in 1.5 hours at what rate fid Charles ride,in miles per hour with work please
One of the major causes of soil erosion in this region of the world is _____.
For a career as a nutritionist, a bachelor's degree is required. true or false.
What was the extent (north to south, east to west) of the bolshevik territory in 1919?