jhamilotn jhamilotn
  • 20-04-2022
  • Mathematics
contestada

5 lb of apples at 2 lb for $0.80 ​

Respuesta :

alaskabannov alaskabannov
  • 20-04-2022

Answer:

2 dollars for 5 lb

Step-by-step explanation:

^

Answer Link
kawaiigirl15
kawaiigirl15 kawaiigirl15
  • 20-04-2022
It’s $2 for 5 pounds of apples
Answer Link

Otras preguntas

every object that has mass attracts every other object with a gravitational force. it has been proven that the size of the gravitational force increases as the
What are the central ideas of gladwells essay
which of the following is qualitative data a.color b.pressure c.temperature d.volume
a story in which the protagonist struggles to survive an avalanche describes which kind of conflict?
Fill in the blank with the correct preterite form of the verb IR. ¿Adónde ______________ ella? ¿Adónde ______________ tú? Elena y Juanita _________ al cine. M
Which of the following can cause damage days or months after a large earthquake?. a.. the arrival of surface waves.. b.. liquefaction.. c.. a tsunami.. d.. an a
Lenin spread communism through what organization? A. Soviet Communist Party B. Comintern. C. Ho Chi Minh. D. Open Door Policy
what is the morphology of kelp
Eduardo thinks of a number between 1 and 20 that has exactly 5 factors.what number. is he thinking of?
How do you find the additive inverse of an integer? i need help on my math homework. I do not understand this question. Anyone know the answer??