vwasserzug0001
vwasserzug0001 vwasserzug0001
  • 16-05-2022
  • Mathematics
contestada

Calculate the price of melons if melons cost $2.35 a pound and the melon on the scale weighs 2.2 pounds, making sure to round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

Beanie819
Beanie819 Beanie819
  • 16-05-2022
Hello I am shiba and I’m here to save you. From math horrors. The answer is 5.17 lol. Good luck!
Please mark brain gl bye
Answer Link

Otras preguntas

simplify the ratio 9:15
how do i solve 3x² - 8x + 2 = 0 using quadratic formula?
. An object’s resistance to change in motion is dependent solely on what quantity?
which social scientists are best Known for studying the physical artifacts of a culture ?
There are 130 red, blue and green marbles in a bag. The ratio of red to blue to green is 5:3:2 respectively. How much marbles in the bag are blue?
Which law of motion accounts for the following statement?"The gravity of the Sun causes the planets to move in a circular path."
In a parallel circuit with 3 resistors, the output voltage at the power supply is recorded to be 5 A.   The current flowing through the first resistor is 1 A an
what are the most common reasons for mispronunciation?
what does 'don't hold your breath' mean?
what does it mean to 'know your place'?