vwasserzug0001
vwasserzug0001 vwasserzug0001
  • 16-05-2022
  • Mathematics
contestada

Grapes are on sale for $0.98 per pound and Bart wants to purchase 4 pounds of grapes. How much will he spend?

Respuesta :

730486
730486 730486
  • 16-05-2022

Answer:6.93

Step-by-step explanation: Since we want to know how mush it costs, we have to multiply

1.98*3.5= 6.93

Answer Link
shwetasarojasujith
shwetasarojasujith shwetasarojasujith
  • 16-05-2022

Step-by-step explanation:

I think the answer is$3.92 not sure..

Answer Link

Otras preguntas

Based on your knowledge of flowers, why do you think most flowers are bright in color?
Harper is considering undergoing lasik (laser-assisted in situ keratomileusis) surgery to correct her nearsightedness. Which characteristic makes Harper a good
which treatment is beneficial for a client with muscle spasm
Tiffany started a doggle daycare where she offered a variety of services, including grooming. She charges an hourly rate of $9 and a fee for each service. Fluff
The graph shown here is the graph of which of the following rational functions?
Please help me my brain has stopped working and I have two days to finish this: Harper Lee remained very secluded in her later years and died in 2016. Based on
3 types of muscle tissue Skeletal muscle Cardiac muscle Smith muscle
If you can not see something with your eyes you can increase the _____ to make it look bigger.
which choice best describes the authors purpose in this passage?
Select the answer that employs proper capitalization. O The students from martin Elementary made a birthday card for Governor matthewson. O The students from ma