28000623 28000623
  • 18-05-2022
  • Mathematics
contestada

4.80 for 16 ounces of cereal how much did i spend per ounce?

Respuesta :

beinggreat78
beinggreat78 beinggreat78
  • 18-05-2022

Answer:

0.3 per ounce

4.80 / 16 = 0.3

0.3 × 16 = 4.80

Answer Link

Otras preguntas

For v = − 3 ( r − 3 ) when r = − 1 , what does v equal?
please help! urgent!! if you have a voltage of 120 volts entering your house and a lightbulb with 0.75 amperes flowing through it, how many watts is ur light bu
please teach me how to do this question..tq​
What is released at the site to initiate action potential
Which pulmonary function test is not usually performedby a medical assistant?a. spirometryb. drawing arterial blood gasesc. peak flow measurementd. measuring ox
Bob makes his first $1000 deposit into an IRA earning 6.4% compounded annually on his 24th birthday and his last $1000 deposit on his 35th birthday (12 equal de
Create, Inc., a domestic corporation, owns 100% of Vinyl, Ltd., a foreign corporation and Digital, Inc., a domestic corporation. Create also owns 12% of Record,
HACCP is a systematic preventative approach to food safety that identifies physical, chemical, and biological hazards in production processes that can cause the
What is the difference between heat exhaustion and heat stroke? A. Heat exhaustion is a decrease in blood volume, while heat stroke is an increase in blood volu
Although President Lincoln signed the legislation creating the U.S. Secret Service on April 14, 1865, just hours before he died from an assassin's bullet while