637329u6677 637329u6677
  • 20-07-2022
  • Mathematics
contestada

While traveling in Europe, you notice that the price of gas is $1.12 per liter. What is the price per gallon?

Respuesta :

cuppbutter994
cuppbutter994 cuppbutter994
  • 20-07-2022
Here is the solution
Ver imagen cuppbutter994
Answer Link

Otras preguntas

If a translation of (x, y) + (x +6, y-10) is applied to figure ABCD, what are the coordinates of D'? B O (-5,-2) O (1, -12) (4, -15) O (-9, 6) 6 5 -32 2 3 х D с
Simplify (2x)/3 + (9-x)/2 FYI. I'm pretty sure that x+27/6 isn't the answer but idk
write a letter to the editor in your community on the soaring rate of mob justice.The effects, causes and solutions​
Please help ASAP!!!!
Anyone, please help me!!!​
On a cold morning, the smoke coming out of a chimney is observed to be in blue color. What could be the reason? Name the effect and the reason for the effect
Simplify 16x^2 9y^2/(4x-3y)^2​
Can anyone solve this please. I need this fastly
help -8(9n-10) -20 a. 90n+54 b. -72n+60 c. -17n – 80 d. -160n
How does the solubility of atmospheric carbon dioxide change with variations in pH and salinity?