evelinamadorga73
evelinamadorga73 evelinamadorga73
  • 16-09-2022
  • Mathematics
contestada

Anika spent $38 on 9.5 gallons of fruit punch. What is the cost per gallon? p= w= %=​

Respuesta :

Otras preguntas

describe the sequence of events in the formation of sand
“The physiological process of decoding sounds” is the definition of _______________.
What astronomical fact did Aryabhata demonstrate awareness of?
Mrs. Smith took her bird to the vet. Tweety weighed 1 3/10 pounds. The vet said that Tweety weighed 4/10 pounds more last year. How much did Tweety weigh last y
ms Callahan is building a new dog pen for her dog. she has 24feet of fencing. the pen needs to be a rectangle. what is the length and width of the diffrent siz
write a whole number and a fraction greater than 1 to name the part filled. Think: 1 container = 1
which is bigger 6 kilometers or 600 centimeters
do the points on the line y=4/11x -5 have a slope of the y coordinate to the x coordinate for any point on the line except the y intercept? explain your answer.
identify the coordinating conjunction. The lines of that dressare simple yet elegant. A- dress B- are C- of D- yet
1 quart = 4 cups 1 gallon = 4 quarts