nm458dmjdj nm458dmjdj
  • 16-09-2022
  • Mathematics
contestada

A 2-quart carton of yogurt costs $5.12. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

Write a short paragraph describing the benefits of arriving on time to work and work-related meetings.
Hudson has a balance of -$12.50 in his bank account. Daniel has a balance of $6.25 in his bank account. Use absolute value to find the difference between their
Need helps with 45 , picture above
Evaluate the indicated function for fx)=x² +5 and g(x)=x-2, (f/g)(-5)-g(6)
Which phrase describes a plateau.
$1.12 / 2 please show your work I will give brainliest
During the month of December a bus company decides to only sell daily passes. They charge 3$ dollars per pass. Describe the domain and range of the scenario abo
what is 0.4repeating as a fraction?
PLS HELP!! What is the value of X
please help!! I'm really confused