JessicaSontay1539 JessicaSontay1539
  • 16-09-2022
  • Mathematics
contestada

Cheryl paid $37.20 for 12 gallons of ice cream for a school picnic. how much would 1 quart of ice cream cost? group of answer choices $4.10 $0.68 $0.78 $3.10

Respuesta :

Otras preguntas

Marla did 65 sit ups each day for one week use the distributive property to show an expression you can use to find the total number of sit ups Marla did during
Art can reflect the ideas and feelings of the artist in a way that viewers can a. Believe b. Relate to c. Understand d. Imagine
In 8 unit cubes, how many different rectangular prisms can i build?
How to u solve for y 6y+x=8
2783 and 7283. The value of 2 in ____ is ____times the value of 2 in_____.
what is 10 times as much as 0.5
a ssuba driver swam 96 feet beneath the surface of the lake he then climbs up 49 feet what is his depth now
are mushrooms biotic or abiotic
33.54296 round to nearest ten thousands for me please
Since the Puritans had come to the New World to worship as they saw fit, why did they not allow Roger Williams and Anne Hutchinson the same freedom of worship?