kainoaduarteluab kainoaduarteluab
  • 18-09-2022
  • Mathematics
contestada

Three pounds of peaches cost $12.48. What is the cost of eight pounds?

Respuesta :

hamzahali2006 hamzahali2006
  • 18-09-2022

Answer:

$33.28

Step-by-step explanation:

Find the cost of 1 pound of peach by divind by 3 then times that cost by 8.

Ver imagen hamzahali2006
Answer Link

Otras preguntas

What's the slant height of a regular pyramid or cone with the height of 15 cm and the base of 12 cm
what is wrong with this sentence them kids all choosed hatchet as theyre favorite literature book
How many fractions are equivalent to 4/5 Explain
What are two rights of a free press?
What characteristics of seventeenth-century Metaphysical poetry sparked the enthusiasm of modernist poets and critics? a) its intellectual complexity b) its u
Because of isolationist opinions, Roosevelt developed which of the following strategies to help the Allies? (A) Good Neighbor Policy (B) gunboat diplomacy (C) N
What is a main challenge faced by plants that live in a desert?
145 300 610 1230 In the above sequence every term after the first is formed by multiplying by x and then adding y, where x and y are positive integers. What is
Is 9/16 close to 0, 1/2, or 2
Which of the following is not a characteristic shared by almost all animals? a. digestion of food internally b. the ability to fly c. the ability to move, at lea