lilkracker3311 lilkracker3311
  • 20-09-2022
  • Mathematics
contestada

21 ice cream cones are sold at $4.02 each.

What is the total cost of these items?

Respuesta :

flamebeast250
flamebeast250 flamebeast250
  • 20-09-2022

Answer:

84.42

Step-by-step explanation:

21 times 4.02

= 84.42

Answer Link
ezastrow90 ezastrow90
  • 20-09-2022

Answer: $84.42

Step-by-step explanation:21x 4.02

Answer Link

Otras preguntas

In what key way did Gandhi's dream of independence fail? a. India did not remain united and was divided into two nations. b. India became a British colony. c. B
Solve this equation by factoring 6n^2-18n-18=6
how long does a red blood cell live.
The branch of a land plant growing near water is completely submerged under water.Afew of its leaves float on the water.will photosynthesis occur in these leav
Which of the following is a plural noun and verb? A. cheeses contains B. cheese contains C. cheeses contain D. cheese contain
Which sentence combines both an active verb and a concrete noun? A. The officer was given an award. B. The child was allowed to play until dark. C. Harriet was
The man credited with teaching the patriots how to fight professionally is: Baron von Steuben Marquis de Lafayette George Washington
Use textile in a sentence
Which outline entry uses correct punctuation? A. 1—Team B. B, Land C. A Water D. I. Sports
What, if any, variations from the standard English pronunciation or accent do you hear in your regional dialect? Does your family share the dialect of the speak