katlynbays11
katlynbays11 katlynbays11
  • 20-09-2022
  • Mathematics
contestada

an equation fron 1) Ja goes to the store to purchase hot cheetos and hot fries. Hot cheetos, c, cost $1.25 per bag. Hot fries, f, cost $1 per bag. Write an equation for Ja that would help him calculate the total cost, t, of his chip purchase.​

Respuesta :

Otras preguntas

4,588 round to nearest ten?
Choose the best term from the box                                                                   vocabulary1. An  ....------------------- is closed to an exa
when laurie said that sea gulls were consecrating, instead of congregating aound the lobster boat,everyone laughed at her _____. a. colloquialism b. acronyms c
4,588 round to nearest ten?
Which continent is divided on half by the prime meridian
What is the solution to lemonade
Do you need to know calculus to solve physics problems?
Name 3 different pairs of fractions that have the same product when multiplied
A certain kind of spider is 8 mm wide. How many of those spiders could side-by-side on a meter stick?
What is 0.8 as a fraction