Thuntha Thuntha
  • 21-09-2022
  • Mathematics
contestada

if i have 3.6 pounds and their 1.42 per pound how much did i pay for the apples

Respuesta :

Sailor18 Sailor18
  • 21-09-2022

Answer:

$5.11

Step-by-step explanation:

3.6 x 1.42 = 5.112

Answer Link

Otras preguntas

List the decision-making startehies that economists use
Use the following statements to write a compound statement for each conjunction and disjunction. then find it's truth value. p: The square root of -64 = 8 q:
What is 236,357 to the nearest hundred thousand
Acid and an alkali combined together will give a salt,if they are mixed in the right amount1)What is the name given to this reaction
List the decision-making startehies that economists use
To disinfect 1 quart of stream water to make it drinkable,you need to add 2 tablets of iodine. How many tablets do you need to disinfect 4 quarts
what does bulto mean in spanish
Write an equation to represent each relationship. Then solve the equation.34. Three times the sum of a number and 4 is the same as 18 more than the number.36.
find the square root of 7 1/9
what is the relationship between the 6s in the number 6647?