lucky123emily lucky123emily
  • 16-10-2022
  • Mathematics
contestada

Challenge You buy 3.18 pounds of grapes, 1.35 pounds of peaches, and 2.48 pounds of apples. What is your total bill?
Grocery Store Prices
Item
Cost
Grapes
$1.29 per
pound
Peaches
$1.19 per
pound
Apples
$1.09 per
pound

Respuesta :

Otras preguntas

if 10 oranges cost 2.00 and 8 oranges cost 1.20 which is the better deal
In a beaker, you get a mixture of items: water, salt, soil, and iron filings(small pieces of iron). Create a plan to separate these 4 items so they are no longe
least to greatest 1/2,5/6,5/8,5/12 HURRY PLEASE
will give brainliest!!! Please help and explain!!!​
Mai conducted an experiment by flipping a fair coin 200 times. The coin landed heads up 110 times. Which statement about the coin landing heads up in Mai’s expe
what do I get if I multiply 2x2 by 3x3?
¡Cuando deben los educadores hablar con los niños? A. Durante el cambio de pañal B. Durante las comidas C. Durante el juego D. Todas las anteriores
I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU ANSWER CORRECTLY!!!!
Which number is equivalent to 3^4/3^2 A. 2 B. 9 C. 81 D. 729
A line passes through the point (4, – 3) and has a slope of 3/2 (fraction). Write an equation in point-slope form