daizytarango daizytarango
  • 16-10-2022
  • Mathematics
contestada

In the middle school math class of 30 students, 24 got a grade over 90 points on a unit test. What decimal and the percent of the students got a grade above 90 points?

Respuesta :

Otras preguntas

Don has to pay $10,990 for her college dorm room and tuition each year about how much money does Don spend the first two years of college
What kind of charge would the hydrogen atoms have compared to the oxygen?
does 8.48528137424 terminate?
5 + 4 * 2 +6 - 2 * 2 - 1 Insert Parentheses In Expression 2 So That It Has A Value Of 19. Then Show Why Your Expression Has A Value Of 19.
where is one place the topic sentence should never be?
Why did Japan invade Manchuria in 1931? A. To react to Chinese aggression B. To gain access to its natural resources C. To gain a buffer zone between Japan an
Six oranges cost $5.34. How muck money does one orange cost
At a warehouse the employees can unload 18 trucks in 6 hours what is the unit rate for unloading trucks
round to the place value of the underlined digit 10, 450 the 4 is the underlined digit
chanasia has 8.75 gallon of paint. she wants to use 2/5 of paints to paint living room. how many gallon of paint she will use