lb249634 lb249634
  • 16-10-2022
  • Mathematics
contestada

Dan buys candy that costs $6 per pound. He will buy at least 12 pounds of candy. What are the possible amounts he will spend on candy?



Use c for the amount (in dollars) Dan will spend on candy.
HELP if it is greater than/less than or equal to say that

Respuesta :

Otras preguntas

What does defiantly mean
What’s the value for x? Enter your answer as a decimal to the nearest tenth in the box
What is 9.75 times 3
Please help me answer the question
Which of the following statements would describe communism but NOT socialism. desire to limit worker exploitation (abuse) adoption of a classless, money-less, s
what are the 5 categories that software fall?​
5. The relationship between the number of miles run (x) and the number of minutes run (y) is seen in the equation y=9x. Which of the following statements shows
Write an explicit formula for a_na n ​ , the n^{\text{th}}n th term of the sequence 29, 20, 11, ...29,20,11,....
Assuming that magnesium and oxygen will react completely with one another, predict the mass of magnesium oxide that will be produced when 17 g of magnesium reac
Divide: -84 by -7 A) -14 B) -13 C) 12 D) 13