rossabby20
rossabby20 rossabby20
  • 17-10-2022
  • Mathematics
contestada

You are having a pizza-making party for a number of people. You will need 6 ounces of dough and 4 ounces of sauce for each person at this party. If you used a TOTAL of 130 ounces of dough and sauce, how many ounces of sauce were used at the party?

Respuesta :

Otras preguntas

Jordan paid $11.20 for 5 pears and 6 peaches. The cost of 3 pears is as much as 2 peaches. Find the cost of a pear. Find the cost of a peach.
What is the unit rate for 540 calories in 90 minutes?
What criteria would you use in deciding for whom to vote in an election and why ?
Which statement best describes Jim? A. He is insecure and never admits to making mistakes. B. He is quite handsome and he uses his appearance to his advantage
scientific notation: 46,500000
what was the aim of dutch settlers coming to north america
Can you please do number 36
What body Of water separates florida from cuba ?
Another company offers a rate of $0.05 per minute. How would you find the unit rate per hour
Which statement best describes Jim? A. He is insecure and never admits to making mistakes. B. He is quite handsome and he uses his appearance to his advantage