Hiimmikey Hiimmikey
  • 17-10-2022
  • Mathematics
contestada

4 apples cost $2. Will the unit price, or cost of 1 apple, be greater than or less than $2?

Respuesta :

Otras preguntas

Jesse has 27 coins in nickels and dimes. In all he has $1.90. How many of each does he have?
A male elephant weighs 6,728 pounds. A female elephant weighs 5,843 pounds. To the nearest hundred, what is the total weight of the two elephants?
how would I do this 36+(2×3)
i need questions 1-5 please
adjective form of hero
x^2+y^2-4x+2y=b what is b?
cuantos y cuales son las lenguas indigenas de los pueblos en mexico
Which of the following is not a step used to solve multi-step equations?. A.. identify values of variables in the equation from the written word problem. B.. fi
which scientist would best describe the motion of the earth
In England a persons weight is commonly given in stones. One English stone is equal to 14 pounds. If an English friends tells you weighs eleven stones, what is