lincy2 lincy2
  • 18-10-2022
  • Mathematics
contestada


Kylie buys a two-quart bottle of juice for $9.60. What is the unit rate of the
cost of the juice per fluid ounce?
1 gallon = 4 quarts
1 quart = 2 pints
1 pint = 2 cups
1 cup = 8 fluid ounces
Before you try that problem, answer the question
below.
How many fluid ounces of juice did Kylie buy?

Respuesta :

Otras preguntas

the difference between two positive integers is 40. one integer is three times as great as the other. find the integer.
for plants light temperature, touch, and gravity are all forms of what?
divide and simplify 4/9÷8/15
Type the missing numbers in this sequence:55,    47,    39,    ,    23,    15,    What are the missing numbers?
What does it mean to you to be a thoughtful consumer of media?
Please tell me what I need to improve and how to improve it also tell me what I should put for my conclusion. Thank you! “Love Exists” True love is when you are
what is x squared minus 14x plus 49
Write a paragraph of where i normally go on holiday>?
how did kensuke end up on the island before Michel ?
how did kensuke end up on the island before Michel ?