yoitsyajaira yoitsyajaira
  • 18-10-2022
  • Mathematics
contestada


A pen costs $2.50. The expression 4n+ 2.50 represents the cost of buying 4 notebooks
and a pen. What is the product in the expression? What does the product represent?

Respuesta :

Otras preguntas

The person holding the bow and arrow has now let go. The arrow shoots forward toward its target. What type of energy is being described? A.kinetic B.potential C
My_____ sister is in the hospital. Here are the to chooses (old/oldest)
what is important for a call cntr agent to possess? confidence or good communication skills?
Work out the volume of a cuboid of edge 4m by 4cm by 7cm
how many solutions to make 20pence using a 1pence 2pence 5pence 10pence 20pence
Please help me on number 8.
write the value of the digit 8 in in the number 385722
Carla bougth a sweater and kite. The sweater cost three the amount of the kite, plus $1. Carla spent $37 in all.Ho much was the kite?
what is the written ration for 22% and 24%
Is cast iron bad for you?