frederico6059 frederico6059
  • 18-10-2022
  • Mathematics
contestada

A certain chocolate bar cost p35.00 per piece. however, if you buy more than 10 pieces, they will be marked down to a price of p32.00 per piece. use a piecewise function to represent the cost in terms of the number of chocolate bars bought.

Respuesta :

Otras preguntas

In the business cycle, what always follows immediately after a contraction?
what's the solution for 4-7x=18
what event first brought dr. king national attention?
Need HELP Asap !!!! 1.) You are a student graphing the decline in the North American frog population over 10 years. Which of the following might distort a rea
Another company offers a rate of $0.05 per minute. How would you find the unit rate per hour
how to solve x/5+9=4
the catholic church considered some thinkers of the scientific revolution to be heretics because what reason?
How much work is done by a crane that lowers 1000N of material a distance of 150
Cut 9ft piece into 12inch & Every cut remove 1/8 inch
What is the solution to the system of equations? 5x-3y=-9 2x-5y=4 (___,___)