mg9201839 mg9201839
  • 19-10-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought 4 pounds of apples for $7.56. What was the cost per pound

Mark bought 4 pounds of apples for 756 What was the cost per pound class=

Respuesta :

Otras preguntas

Sophie is ordering a taxi from an online taxi service. The taxi charges $3.50 just for the pickup and then an additional $1.25 per mile driven. How much would a
Why doesn't the voice of consumers get heard as clearly by Texas legislators through the lobbying process?
Who is punished for Prometheus crime of not following the rules
Hace + period of time + que + present tense. 1. Hace un año que vivo ___ en New York. (1 year) (vivir). 2. Hace un año que vivo ___en la residencia de Happy Co
How did the Declaration of Independence influence our found fathers ideas on government?
Draw a diagram to show what we mean by the angle of incidence and the angle of refraction for a refracted ray of light
Find the slope of the line that passes through the given points: (-2,8) and (4,6)
What type of precipitation is often found on seacoasts? orographic convectional basal frontal
my techer said that that i overweight and for me to figur out wat it mens. plz help me !!
5 positive integers are arranged in ascending order, as follows:6,6,8,10,xThe mean and the median are equal.Find x.​