harperr4 harperr4
  • 19-10-2022
  • Mathematics
contestada

Beans b cost $5 per pound.

Rice, r costs $2 per pound.



Abdel wrote 5b+2r=12 to represent this relationship.



Complete the table.

Respuesta :

Otras preguntas

please help i will give you brainlest if you snswer all parts i will give you brainlest 5 stars a thank you and go to the web page and report you as the best br
The original quantity is 10 and the new quantity is 13. What is the percent change?​
help me please reeeee​
Four posts with 3-in. radii are bound together with a wire. Find the length of the shortest wire that will go around them. A. 42.85 inches B. 36.22 inches C. 1
According to the Homestead Act of 1839, immigrants were awarded an additional ___________ acres if they stayed on their land for _________ years. a. 160;5 b. 64
What is the formula for photosynthesis
analyze the extent to which the role of samurai changed from 1100 CE to 1850C. E
when it comes to seeing ______, variety and high intensity are necessities. a) real resultsb) muscle growthc) higher enduranced) extreme weight loss​
Explain difference in melting points for the elements Na and Mg
help me pls thank you