stelianb stelianb
  • 19-10-2022
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP!! 90 POINTS REWARD!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Abdel wants to spend $12 on beans and rice. Beans, b, cost $5 per pound. Rice, r, costs $2 per pound. Abdel wrote 5b+2r=12 to represent this relationship. Complete the table.

PLEASE HELP 90 POINTS REWARD Abdel wants to spend 12 on beans and rice Beans b cost 5 per pound Rice r costs 2 per pound Abdel wrote 5b2r12 to represent this re class=

Respuesta :

Otras preguntas

Difference between partial products and regrouping in multiplication
Ms Lee is buying bags of mixed dumplings. There are 40 dumplings in each bag . In each bag are 10 pork dumplings. if Ms Lee buys 200 dumplings, how many will be
how do landforms and climate affect culture
10 bags of sugar weigh 1kg. How many grams does each bag of sugar weight?
Leading African producer of coal
Over millions of years, how do weathering and erosion change a mountain made of solid rock
18 tens 20 ones = hundreds
Which one of the following nutrients is not required to be posted on the Nutrition Facts panel? A. Carbohydrates B. Fats C. Water D. Vitamins
A car traveled at an average speed of 60 mph for two hours. How far did it travel? A. 30 miles B. 60 miles C. 120 miles D. 150 miles
Because of the Four Affirmations of Shinto, it is not uncommon for a person who practices Shinto to _____. a. Have a profession as a fisherman c. Bathe often