jaimaralondra jaimaralondra
  • 20-10-2022
  • Mathematics
contestada

QUESTION 24
Frankie, Iván y Andrés tienen una manufacturera que produce x unidades de un producto. El precio por unidad está dado por x+25. Halle el
número de unidades producidas por el precio de $350.
O 10 unidades
O 12 unidades
O 18 unidades
O 20 unidades
QUESTION 25

Respuesta :

Otras preguntas

Elevated levels of _______ in the blood increase the risk of artery and heart disease A.low-density lipoproteins B. intermediate-density lipoproteins C. very-lo
How does a scientific theory differ from a guess or an opinion?​
if John has 6 apples more than mark who has 2 apples but 1 one apple less than Lizy, how many apples does John have?
( show your work ) Find the total cost of 6 puppies if each pull-ups coast $250
what electrical hazard is present in this image?
What's (6+5i)(6-5i) using the foil method
Shane did 5 sets of sit-ups. He did 28 sit-ups in each set. How many sit-ups did Shane do in total?
Select the 3 ANTONYMS for incentive deterrent block prevention motivation encouragement stimulus dissuasion attraction
Solve for x. –5(–2x – 5) – 2 – 1= -12
A circular fence is being placed to surround a tree. The diameter of the fence is 4 feet. How much fencing is used? *