lorencl lorencl
  • 20-10-2022
  • Mathematics
contestada

A candy stand sells lollipops, gumballs, and chocolates. The gumballs cost 5 cents more than the chocolates. The lollipops cost twice as much as the chocolates. A particular handful containing 3 gumballs, 2 lollipops, and 7 chocolates costs $2.11. What is the cost of each item?

Respuesta :

Otras preguntas

What is 1,345 /99 rounded to the nearest integer?
where can I get an amoxicillin an antibiotic
The computer mouse is used to A. transfer an operating system from one machine to another. B. store a history of menu choices. C. control a pointer on the scree
what force is required to accelerate a body with a mass of 15kilograms at a rate of
How global warming causes sea turtles to lose the place for laying eggs?
What are all the digits of pie?
the value of 7856 would change by how much if the 8 were replaced by 5
How did the Justinian Code make the Byzantine Empire more powerful? It reorganized the government. It reorganized the economy. It reorganized the Church. It reo
How did the question of admission of new states to the Union fuel the debate over slavery and states, rights?
what is 8.54 rounded to the nearest tenth?