newkid4251 newkid4251
  • 20-10-2022
  • Business
contestada

The marginal social benefit from the production of the last unit of a good is $4,800. If the willingness to pay for that unit is $3,900, what is the external benefit from its production?.

Respuesta :

Otras preguntas

What is a key reason to include metaphors in a literary work
Which unit is a measure of the energy content of food? pound calorie gram ounce
Both the indians and the french believed that
What is the correlation between the amount of time spent knitting and the amount of scarves made?
When you are dividing two decimals, how can you check whether you have divided the decimals correctly?
A dozen eggs cost $1.19. about how much does one egg cost?
Like all body cells, ________ has/have a cell body containing a(n) __________.
What is atmospheric perspective
in what way can sentence structure affect the tone of written work?
Ken is moving to a new city and considering whether he should rent or buy an apartment. What factors should he consider in his decision? A- His budget. B-How lo