chantz1770524 chantz1770524
  • 20-10-2022
  • Mathematics
contestada

A Science teacher wants to purchase 6 volcano kits and accompanying workbooks for the students in her class. Each kit costs $6, and each workbook costs $3. Which of the following shows a correct expression and cost for this situation?

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following food items was handled incorrectly regarding temperature control? 1. potato salad removed from temperature control at 8 a.m. and eaten b
What is caffeine a opiate, a narcotic, A barbiturate, or psychoactive
What is a trade off associated with Quarantine ?
What equation represents the proportional relationship displayed in the table? x 0 2 7 12 y 0 10 35 60
order these from least to greatest 11% 1/8 and 2/25
Least common multiple of 60, 84, and 120
A canoe in still water travels at a rate of 10 miles per hour. The current today is traveling at a rate of 3 miles per hour. If it took an extra hour to travel
______ a0 is the principle natural means of recycling solid waste.
As a literary form, Biblical ____ is unique. A. poetry B. history C. prophecy i think its poetry but its late and i need a good score so im just checking x-x t
list in the tabular form any three difference between the Aves and the Mammalia group