gclan10575 gclan10575
  • 20-10-2022
  • Mathematics
contestada

Calculate rates (backwards)
If you pay $60 for bulk rice, at $4.00 / kg, how many kilograms can you buy?

Respuesta :

Otras preguntas

What made planning a journey difficult in the early days of exploration?
ak - r = on, for k please help
What is 14/42 divided by 45/15 (/ is the line that divides the numerator and the denominator because these are fractions)
The length of Giselle`s arm is 27 inches. The length of her lower arm is 17 inches. About what percent of Giselle`s arm is her lower arm?
PINT IS 16 OUNCES AND THE PRICE IS $3.98 AND A QUART IS 32 OUNCES AND THE PRICE IS $5.98 WHAT IS THE UNIT RATE TO THE NEAREST CENT PER OUNCE FOR EACH
A depositional feature that forms where a stream enters a lake or ocean is _____.
The perimeter of a rectangle is no more than 24cm. The two opposite sides are each 4 cm long. What are the possible lengths of the other two sides? Explain
make n the subject of the formulaa=mn    10
If y varies directly as x, what is the value of y in these ordered pairs? (8, 4) and (4, y)
is nucleotide a carbohydrate lipid protein or nucleic acid