845559327
845559327 845559327
  • 20-10-2022
  • Mathematics
contestada

A package of 5 pairs of insulated gloves costs ​$25.95. What is the unit price of the pairs of ​gloves

Respuesta :

Otras preguntas

Save the image below ,and draw or type the answers on it, this question is worth 100 points.
What is the volume of this triangular prism?
drew is filing his tax return as single taxpayer. his taxable income is $39,000. use the tax table provided to compute drew's tax due and effective tax rate
Please help with this someone brainly crown if you do!!
This is what i did: tan(3/2[tex]\sqrt{6}[/tex]) i got 0.0106883222. the answer choices are: - 50.5% - 20.6 - [tex]-\frac{\sqrt{15}}{3}[/tex]
Which group of crickets reproduced more? Why did they reproduce more?
A factory is producing 50,000 pairs of shoes daily. from a sample of 500 pairs, 2% were found to be sub-standard quality. estimate the number of pairs that can
How does matthew in describe the teaching plan of jesus
C Unit Test Unit Test Review Active G If a person has the values for an object's density and volume, what value can be calculated? the object's size the object'
A moutain is in a shape of a cone whose height is about 3.8 kilometers and whose base radius is about 9 kilometers. Approximate the volume of the mountain in cu