iPadHerxity
iPadHerxity
17-02-2017
Mathematics
contestada
Help only #12. Thankss
Respuesta :
Reennaa
Reennaa
17-02-2017
The 12" square pan one, because of unit price!
so basically:
3.95/12=0.34
14.95/24= 0.63
so the 0.34 is less per inch that the 0.63
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 71+ )
Otras preguntas
Mary's father has five daughters Nana, Nene, Nini, Nono, What is the name of the fifth daughter?
Syah work as senior designer in creative design company. he is an imaginative person and always updates himself with the latest technology and software. and he
Which is an equation of a circle with center (5, 0) that passes through the point (1, 1)? HELP ME PLEASE!! Answer Choices: A.) (x - 1)2 + (y - 1)2 = 17B.) (x +
Which is an equation of a circle with center (5, 0) that passes through the point (1, 1)? HELP ME PLEASE!! Answer Choices: A.) (x - 1)2 + (y - 1)2 = 17B.) (x +
why has relying on one crop or resource presented an economic problem for many latin american nations? how have these nations been trying to solve this problem
The most significant result of the Bonus Army March was the (A) passage in 1936 of a law allowing World War I veterans to cash in their bonus certificates nine
how did kensuke end up on the island before Michel ?
The most significant result of the Bonus Army March was the (A) passage in 1936 of a law allowing World War I veterans to cash in their bonus certificates nine
Joseph's taxi charges $10.00 for the initial service of any drive. Then, the fee for each mile is $0.75. Which type of function is represented by this situation
Write a paragraph of where i normally go on holiday>?