naveed992
naveed992 naveed992
  • 18-02-2017
  • Mathematics
contestada

Over the course of two weeks, Al spent $105.00 on lunch. What was the average cost per day

Respuesta :

dmks
dmks dmks
  • 18-02-2017
105/14= $7.50 a day.
Answer Link
texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 18-02-2017
In a 7 day week, 2 weeks = 14 days.......105 / 14 = 7.50 per day
Answer Link

Otras preguntas

Solve the following: A)4x-1/2=x+7 B)3x+2=2x+13/3 (Please help)
PLEASE HELP WITH 1-8 and then 1-6 I will give 5 starts and the brainlyest!! Complete the statements using "tener que "and tener ganas de forms. This means you
math help i’ve been stuck on this for the longest
What can you infer from the following sentence? Julie saw several soldiers in uniform walking along the side of the road. The soldiers had been walking for a lo
I need help asp pls!!!!
PLS HELPPP :((( VOLUME Why does the first method for determining volume work only for a regular-shaped object? Will the second method for determining volume wor
A metal with a specific heat of 0.780 J/g oC requires 940 J of heat to raise the temperature (the change in temperature) by 15 oC. What is the mass of the metal
Answer if u know please ASAP if correct and speedy I’ll give brainliest
Fill in the blanks below to complete the rules for even and odd numbers. 1. Even + Even = Show an example to prove your answer. 2. Odd + Odd = Show an example
what makes the giver a graphic novle