ZekesGirl
ZekesGirl ZekesGirl
  • 22-02-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for p pounds of lithium if each pound cost $5.44

Write a function rule using c and p as variables

Respuesta :

Dave1357
Dave1357 Dave1357
  • 22-02-2017

c + p = $5.44

That's the equation


Answer Link
AyeeitsShayla
AyeeitsShayla AyeeitsShayla
  • 22-02-2017
Thw answer to your question is
c=5.44p
Answer Link

Otras preguntas

A) draw the image of PQR after a 180 about the origin. Label the image P'Q'R B) then reflect P'Q'R across the x-axis. label the image P''Q''R.
which is a HOMOGENEOUS mixture?a.) a bowl of fruit salad b.) a jar of mixed nuts c.) a slice of cheese d.) a bowl of salsa
Any pointers on how to solve (-124) + 25 + (-87)
-2+4(-5+2m)=5(4-2m)+5m
explain the case United States v. Nixon and how it impacted nixons presidency
if line y bisects AC, AB = 4-5x, and BC =2x+25, AC
37=-3+5(x+6) -13=5(1+4m)-2m Show work please *
can help me with my homework ?
every 3 days Seth goes to the grocery store his best friend Brain goes every five day on what day will they go will they both go to the store on the same day
if both nappes of a right circular cone are intersected by a plane that does not pass through the vertext of the cone the resulting curve will be a(n) _____. a.