damerajimerson2 damerajimerson2
  • 16-11-2022
  • Mathematics
contestada

I paid $17.80 for 5 gallons of gas. using the unit rate. how much would you pay to fill all the way up if my car holds 14 gallons of gas ?

Respuesta :

Otras preguntas

Evaluate the following. ||13|-|14-6||please help​
paradichlorobenzene, a material used in moth balls, is known to go directly tfrom a solid form to a gaseous form. this process is known as
Solve the right triangle round to the nearest tenth
100 Points! Geometry question. Photo attached. Please show as much work as possible. Thank you!
a new manager, hired at a large warehouse, was told to reduce the 26% employee sick leave. the manager introduced a new incentive program for employees with per
4. Examine the possible migration routes shown on the map. Describe the migration routes taken by the prehistoric people. How are the routes alike? How are they
hrr-daem-mnr join mfs for-
determine if the following functions t : 2 → 2 are one-to-one and/or onto. (select all that apply.) (a) t(x, y) = (4x, y)
is 25.00 equivalent to 25/100
There are two rectangular boxes, and their dimensions are as follows: Dimensions of Box A Length = 130 cm Width = 104 cm Height = 25 cm Dimensions of Box B Heig