beldah5408 beldah5408
  • 16-11-2022
  • Mathematics
contestada

Luke pays $3.50 for 0.7 of a pound of apples. What is the unit rate in dollars per pound?

Respuesta :

Otras preguntas

Identify the tense in the following sentence. The debating team has won the trophy again. past past perfect present present perfect future future perfect
What is the sum of 12 and the quantity 8 times a number k is equal to 48? It was on my math homework, it hardly makes any sence to me, please help me, whats the
nine less than two times a number is no less than the sum of five times the number and two
How long does anaerobic metabolism last before aerobic metabolism kicks in?
If –1 is a root of f(x), which of the following must be true? A factor of f(x) is (x – 1). A factor of f(x) is (x + 1). Both (x – 1) and (x + 1) are factors of
How much water is needed to completely fill a mini-aquarium measuring 20 cm x 35 cm x 50 cm?
What is one advantage and one disadvantage of the global economy for American workers?
A ____ expense is a cost that may happen each month, but one who's total amount may change from month to month.
In the number 28,175, what is the value of digit 8
What is the volume of the solid? Be sure to label your answer. Round to the nearest hundredth.