vy8ygpxtg8 vy8ygpxtg8
  • 17-11-2022
  • Mathematics
contestada

Mobile Cookies delivers packs of cookies which cost $2.60 per package to deliver. The fixed cost to run the delivery truck is $252 per day. If the company charges $5.60 per pack, how many packages must be delivered daily to make a profit of $33?

Respuesta :

Otras preguntas

Jane and Miguel are siblings. They go to different schools. Jane Walks 6 blocks east from home. Miguel walks 8 blocks north. How many blocks apart would the two
I don't get it Is a flubber solid or liquid? If you do not know flubber you can search it Homework science chemistry
A person who brings things into the country illegally
2-3/4k=1/8k+9 xxxxxxxx
What is 8x2/3 as a mixed number
The tendency of a stationary object to resist being put into motion is known as _______?
which two organ systems provide material required for the human body to produce atp
what fraction is the same as 0.2?
My 1st question is :Why don't you hear echoes in a forest ?? My 2nd question is :In which material would sound waves probably travel the fastest?A.cotton B.milk
What happens during photosynthesis