officialaeesha officialaeesha
  • 18-11-2022
  • Mathematics
contestada

Ingia went to the farmers market to get ingredients. Determine the price per item of each vegetable.
4.1 6 onions for $1.80
12 mushrooms for $3 4.3 5 peppers for $5.50
4.2

Respuesta :

Otras preguntas

Rational expressions? 5+2/p=17/p (/ means a fraction symbol)
what is the LCD of x-3, x+3, and [tex]x^2-9[/tex]
why do sedimentary rocks have layers?
The probability of choosing a 6 at random from a standard deck of playing cards is 1/13. Use this information for 13 and 14.13.) What is the complement of the e
Last Saturday, the MoviePlex Iheater sold 1,456 tickets. The theater sold 6 times as many regular price tickets as it sold discount tickets. Earl says the expre
Suppose that a chemist is mixing 2 acid solutions, one of 15% concentration and the other of 25% concentration. which of the following combinations cannot be co
how do i solve this n+1/7=2/3
Why were fungi once classified as plants? What findings led to their reclassification into their own kingdom?
why do you think the eardrum and the tiny bones are so far inside the head
solve, by factorising, the equation 8x(squared) - 30x - 27 = 0