Gabycat18
Gabycat18 Gabycat18
  • 18-11-2022
  • Mathematics
contestada

help plss!!!

Based on the tables showing the price of buying different amounts of two brands of sugar. Suman determined that Sweet Sugar was the better buy based on price alone. How much money per pound will Suman save if he buys the Sweet Sugar brand?​

help plss Based on the tables showing the price of buying different amounts of two brands of sugar Suman determined that Sweet Sugar was the better buy based on class=

Respuesta :

Otras preguntas

The natural environment consists of _____.
The Puritans migrated to New England to a. escape religious persecution. b. establish Catholic missions. c. maintain the practices of the Anglican Church. d
What decimal is represented by this expanded form? 5 x 10,000 + 3 x 1,000 + 2 x 10 + 8 x 1 + 6 1/1,000 + 4 x 1/,000
Is the underlined word a participle or verb? My sister accidentally stepped on the remote control and broke it. A. participle B. verb underlined
What did the fourteenth amendment do?
need help please(•-•) / \ | |
_______ was/were established to settle disputes between the states. A. The State Department B. Central courts C. The executive branch D. The presi
Tundra ecosystems are considered to be fragile because of
What does the Doppler Effect tell astronomers about the universe?
Land covers more of Earth’s surface than oceans do true or false?