Veladiana450
Veladiana450 Veladiana450
  • 18-11-2022
  • Mathematics
contestada

let s be the total amount heidi spent for scarves. each of the 4 scarves that she bought cost the same. write an expression for the cost of each scarf

Respuesta :

Otras preguntas

,does a polygon usually have more sides or angles.explain
What are three facts about radio waves
identify a benchmark to find the equivalent percent for 6/10
$2,322 round to the nearest dollar please?
Use place value to find the product 5×70=
Complete the following sentence with a preposition that shows a time relationship. Owen will need to take a nap _______ going to the concert. A. Because of B. I
Which sentence uses a verb that agrees with its subject? A. A survey of teenagers have revealed some surprises. B. The computers in that lab need software updat
Which is a sentence fragment? A. The fairgrounds close at ten o'clock, shortly after the fireworks display. B. The feel of the baby chick in my hands. C. Baby c
Which sentence has a correctly placed participial phrase? A. Attached to the ceiling, Jack helped his neighbor repair the light fixture. B. Jack, attached to th
Teri paid $3.06 for apples that cost $.68 a pound.How many pounds of apples did she buy?