kenif kenif
  • 18-11-2022
  • Mathematics
contestada

Mark and Janet together have 10 pairs of jeans.
Janet has 6 more pairs of jeans than John.
How many pairs of jeans does John have?

Respuesta :

Otras preguntas

Giving brainly for correct answers
Rachel bought 2.5 pounds of cookies for $13.40. Her friend buys 4.5 pounds of crackers for $24.75. Which is less expensive per pound? By how much? (HINT: Find t
Express as a trinomial. (x + 9) (3x + 9)
Given that a company's basic work week is 40 hours. If an employee works 48 hours for the week. How many hours of overtime did they do?​
Is 10 irrational or rational
explain the story of two incidents in the essay nature is not always kind by Helen keller​
Which of the following is classified as paramagnetic?1.NO(+)2.Be23.B2(+)4.+N2(+)​
How can you add, subtract and multiply with decimals
3^(2)+4(2) 4-9(5+1)+3 5^(2)+3^(2)-8 (3+2)^(2)+4(2+3) 8^(2)-9(2)+3 2(5)^(2) 4^(2)+6(2+8) 4+5(3)+2(7)-6 8+3(6)-3^(2) 2+6-5+4(6)
why religious place are important​