stewiehartridge41 stewiehartridge41
  • 18-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 7-kilogram bag of gravel costs $26.45. What is the unit price, rounded to the nearest cent?

Respuesta :

Otras preguntas

composition, distribution, and hydrologic effects of contaminated sediments resulting from 13 the discharge of gold milling wastes to whitewood creek at lead an
(q029) in this 1986 supreme court decision, the court upheld the constitutionality of state laws outlawing homosexual acts.
Complete the following Water enters a 2L tank at a rate of 3g/s and is withdrawn at a rate of 5g/s. The tank is initially half full. Write a mass balance for th
To change Celsius temperatures to Fahrenheit temperatures, you can use the formula F=9/5C+32. Which answer is the best first step to solve the equation for C?
Select the best method to convert styrene. C6H5CH=CH2. to 2-phenylethanol with minimal by-product formation
MOSS COMPANY Income Statement For Year Ended December 31, 2019 Sales $515,000 Cost of goods sold 331,600 Gross profit 183,400 Operating expenses Depreciation ex
a footballer has two attempts at scoring from a penalty kick. the probability that he scores from the first kick is 0.5 and the probability that he scores from
7.559 - ones And 2.165 - tenths
FInd the area of the figure please give me the answers I've been waiting for so long!!
Active people need nutrient-dense foods such as ____ to supply vitamins, minerals, and phytochemicals.​ sweet potatoes