remitheerat69 remitheerat69
  • 20-11-2022
  • Mathematics
contestada

Sophia bought 9 red peppers for $5.40
Part A: Find the unit rate and write an equation relating the cost in dollars c to the number of red peppers p

Part B: How much would Sophia pay for 14 red peppers?
please help meee

Respuesta :

Otras preguntas

A triangle with an area of 37 units? is dilated by a scale factor of . Find the area of the triangle after dilation. Round your answer to the nearest lenth, if
need help answering this
Write and solve an equation to find the value of x and the missing angle measures. 1. 2. 6x (4 + 5x) 30° (x + 2) 3.
what's [tex] \sqrt{52 - 27} [/tex]​
Mendel demonstrated which of the following about inherited traits? Check all that apply. certain traits are more likely to appear than their alternatives. some
A line has a slope of 11 and passes through the point (2,4). ​ PLSS HELPP I NEED IT
plsssss help this is due at midnight!!!
Evaluate the following expression when x= -5, y=4, and t= 7. |x| + 2t - 5y​
An avid gardener is putting in a circular flower bed in the middle of their front lawn. They are enclosing it with 2107 feet of border. What is the radius of th
Please I need a help it’s a quiz and I have only 1 chance