GhadRedr GhadRedr
  • 20-11-2022
  • Mathematics
contestada

Cashews cost $8.90 per pound. If Austin buys 2.45 pounds of cashews, what is the total cost? Round to the nearest cent Cashews cost $8.90 per pound. If Austin buys 2.45 pounds of cashews, what is the total cost? Round to the nearest cent.

Respuesta :

Otras preguntas

How do you solve x to the second power +7x=O
Which metrical form was Pope said to have brought to perfection? a) the heroic couplet b) blank verse c) free verse d) the ode e) the spondee
Write an algebraic expression for 91 more than the square of a number
Exposure to UV light stimulates the skin to produce which vitamin? a. A b. B c. C d. D
An engineer discovered that a TV set was receiving too much voltage to work properly.Which of the following circuit parts should the engineer add to make the TV
Y=x^3+125 Needs to be factored
What is the perimeter of a triangle which sides measure 6, 8, and 10 inches?
factor completely:4x^3 - 36x
60% of what number is 12 ?
factor completely:4x^3 - 36x