karalikeramen karalikeramen
  • 16-12-2022
  • Mathematics
contestada

Ally got a haircut for $45. She wants to leave a 20% tip. How much money should she give the hair dresser altogether?

Respuesta :

Otras preguntas

A paintball court charges an initial entrance fee plus a fixed price per ball. P represents the total price (in dollars) as a function of the number of balls us
a 120 volt,13 watts fluorescent light bulb is operated from 6pm until 10pm every day the cost per kilo watt hour is $0.07. what does it cost to operate this lig
what is an example of sociocultural approach?? ​
It costs $4.69 for 3 pounds of chicken. What is the unit price?
What do doctor assistants do
It costs $4.69 for 3 pounds of chicken. What is the unit price?
Trago Company manufactures a single product and has a JIT policy that ending inventory must equal 10% of the next month's sales. It estimates that May's ending
No puedo llevar estos zapatos sin____.
The diploid generation of the plant life cycle always _____. See Concept 29.2 (Page 625) The diploid generation of the plant life cycle always _____. See Concep
Complete the proof.Given: AD || BC, AB ||CDProve: <B = <D​