minsooahlee
minsooahlee minsooahlee
  • 17-12-2022
  • Mathematics
contestada

A pack of paper costs $3.75, including tax. Mr. Valentino wants to purchase packs of paper for his class and has a $20 budget. Write and solve an inequality to solve for the number of packs of paper Mr. Valentino can purchase, and describe the graph of the solution.

Respuesta :

Otras preguntas

Convert 19/2 into a mixed number.​
what is the answer of 8(3v+3w-2)
What is the external stimulus in thigmotropism?
A cheese can be classified as either raw-milk or pasteurized. 82% of cheeses are classified as pasteurized. a. Two cheeses are chosen at random. What is the pr
WILL GIVE BRAINLIST BUT PLEASEEEEEEEEEEEE HELP MEEEEEEEEEEHHHHHHHHHHHHH
In Passage 1, how does Queen Elizabeth I's use of parallelism reflect the purpose of her speech? A)It details a clear military strategy that will be used to win
What is the reason America's military came to the area near Malala's home?
What is a mixture in science?
please help this is all i got lol: The Age of Reason was an important era in time, because
What is the prefix of shasen​