lesli27 lesli27
  • 18-12-2022
  • Mathematics
contestada

If a box of chocolate costs $8.00 and weighs 1 lb.
what is the cost per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

An Na ion has a charge of +1 and an Oion has a charge of -2. How many Na ions does one Oion need to balance charges?
Find the area of this semi-circle with diameter 18 Give your answer rounded to 2 DP.
6 - Tu familia Open ended Activity LATE DUE May 3rd 11:59 PM Instructions Imagine that these people are your relatives. Choose one and write several sentences a
plz any one here to follow me plz tellme any one ?​
what is the answer ?​
To convince readers that censors have unjust motives the author uses rhetoric appeals mostly to what
16) Find the output of the following flowchartAddress100101102103104105Value12.381516hiAnswer:80​
What is the slope of the line represented by the equation y = 4/5x - 3?
A train covers a dictance of 820KM in 8 hours. How much distance will ir cover in 1 hour?​
What is a historian doing when she examines the ways different cultures studied and recorded history in the past? • A. Thinking chronologically • B. Studying hi