apples1390 apples1390
  • 20-12-2022
  • Mathematics
contestada

Shana bought 6. 2 pounds of pecans and paid $56. 0. About how much per pound did the pecans cost?

A. $5. 00

B. $6. 00

C,$8. 00

D. $10. 0

Respuesta :

Otras preguntas

Describe two aspects of Abraham Lincoln’s life and character before he was president.
Although most people know the dangers of tanning, some people still consider a tan to be a sign of good health. Why?
which is a stronger base, HSO4 or H2PO4
10 Is what percent of 60
A word that tells you where or when something is in relation to something else
What are the conditions for using the standard deviation formulasquare root p times 1 minus p divided by nwhen working with a sampling distribution of proportio
In which situation would it be most appropriate to send a memorandum? to communicate a decision to resign to introduce oneself to a team to introduce a new empl
reagan's biggest challenge during his first term as president was
Quentin has 18 unit cubes. how many different rectangular prisms can be build if he uses unit cubes
jared is painting a wall in his living room that is 20 feet high and 18 feet long there are 3 windows on the wall each window is 3 feet wide and 4 feet tall how